Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wniosek o certyfikację

 

Wniosek o certyfikację jest dokumentem, który powinien zostać wypełniony po dokonaniu zgłoszenia do naszej jednostki certyfikującej. Wniosek  jest przesyłany przez jednostkę wraz ze wszystkimi załącznikami. Opisuje się w nim m.in. obszary prowadzonej działalności oraz wskazuje wymagane z mocy prawa środki podejmowane w celu zapewnienia zgodności z zasadami produkcji ekologicznej. Do wniosku dołączana jest również deklaracja, stanowiąca element formalny przy włączaniu do systemu kontroli. W przypadku wystąpienia potrzeby wniosek można pobrać ze strony www.

1. Wniosek - gospodarstwo rolne  plik .pdf

    Wniosek - gospodarstwo rolne plik.xlsx

 

(UWAGA! Należy wypełnić także Załącznik do wniosku dostępny poniżej)  

    Załącznik do wniosku plik .pdf

    Załącznik do wniosku plik .doc

 

2. Wniosek - inna działalność plik .pdf

Wniosek o numerze 2 obejmuje:

przetwórstwo artykułów rolno-spożywczych, przetwórstwo paszimport z krajów trzecich wymienionych na liście będącej zał. III do rozporządzenia Komisji (WE) Nr 1235/2008, obrót produktami ekologicznymi i dystrybucję tych produktów, import z krajów trzecich, w których kontrola produkcji jest prowadzona przez jednostkę lub organ kontrolny wymieniony w załączniku IV do rozporządzenia Komisji (WE) nr 1235/2008